obrazek

Opracowanie i optymalizacja technologii odlewania wspomagane są oprogramowaniem MAGMASOFT®. Umożliwia ono prowadzenie symulacji zalewania, krzepnięcia, stygnięcia oraz analizę naprężeń cieplnych odlewu. Dzięki temu już fazie projektowania możemy zweryfikować poprawność technologii, opracować kompleksowe rozwiązania, optymalizować proces odlewania i zminimalizować ryzyko wystąpienia wad. Projektowanie wspomagane jest dodatkowo przez programy AutoCAD i Solid Edge.

Więcej

Przygotowanie technologii
obrazek

Wykonujemy omodelowanie we własnym zakresie lub dokonujemy adaptacji i napraw modeli dostarczonych przez klienta.

Więcej

Modelarnia
obrazek

n17

Topienie metalu odbywa się w piecach łukowych i piecu indukcyjnym. Na wyposażeniu odlewni znajdują się trzy piece łukowe o pojemności 2x3Mg i 6Mg oraz dwa piece indukcyjne o pojemności 2x2,5Mg

Więcej

Elektrostalownia
obrazek

Formiernia umożliwia realizację zamówień jednostkowych i produkcję seryjną odlewów.

Więcej

Formowanie mechaniczne
obrazek

Formiernia ręczna umożliwia realizację zamówień jednostkowych i produkcję seryjną odlewów.

Więcej

Formowanie ręczne
obrazek

  Wykańczanie odlewów odbywa się głównie przez śrutowanie i szlifowanie powierzchni odlewów, naprawę spawaniem oraz obróbkę mechaniczną.

Więcej

Wykańczanie
obrazek

Obróbka cieplna prowadzona jest wg wewnętrznych instrukcji obróbki cieplnej dla danego gatunku materiału. Zapisy sporządzane są w formie elektronicznej lub papierowej.

Więcej

Obróbka cieplna
obrazek

Odlewy podlegają kontroli wymiarowej prowadzonej przez Dział Kontroli Jakości oraz badaniom nieniszczącym (NDT) przeprowadzanym przez kwalifikowany personel.

Więcej

Kontrola jakości
obrazek

Globalnie jakością zarządzamy przez System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001, wdrażanie elementów Lean Manufacturing (5S, SMED) oraz stosowanie filozofii Kaizen (m. in. elimanacja MUDA).

Więcej

Zarządzanie jakością
obrazek

Pioma-Odlewnia dysponuje jednym z najnowocześniejszych i najpełniej wyposażonych laboratoriów przemysłowych w kraju, umożliwiającym zarówno prowadzenie badań i testowanie materiałów stosowanych w procesach produkcyjnych, jak również oferowanie usług dla odlewni oraz dla Klientów zewnętrznych.

Więcej

Laboratorium

Kontakt

PGO S.A.
ul. Tysiąclecia 101
40-875 Katowice, Polska

PGO S.A. Pioma-Odlewnia Oddział w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Romana Dmowskiego 38
97-300 Piotrków Trybunalski, Polska

KRS 0000305325
Regon: 590722383
NIP: 771-23-74-309

Tel.: +48 44 648 95 78
Fax: +48 44 649 22 32
E-mail: pioma-odlewnia@pgosa.pl

Wyślij zapytanie

ico_gplus