Warsztaty z pasją i wiedzą

Ostatnia środa minęła w OŻ Śrem pod znakiem „Warsztatów z pasją i wiedzą”. Spotkanie specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy przeszli już na emeryturę, z działem handlowym wzbudziło żywe zainteresowanie tematyką odlewniczą.

Organizatorzy warsztatów skupili się na dwóch aspektach pracy opierających się na przeszłości oraz przyszłości. Pracownicy front office’u mieli szansę poznać ewolucję procesów produkcji na przestrzeni lat oraz usłyszeć o planach na przyszłość Grupy PGO.

Całość miała niezwykle ciekawą formułę. Słuchacze brali udział w konkursach i mieli szansę na aktywne zgłębianie teoretycznych zagadnień. Można było dostrzec interakcję, zainteresowanie i zaangażowanie wszystkich stron.

Szkolenie prowadzone w oparciu o interesujące przykłady pozwoliło przybliżyć specyfikę zagadnień  sztuki odlewniczej. Ewolucję procesów produkcyjnych na przestrzeni lat przedstawili znamienici goście: Janina Kuźnicka oraz Bogumił Marek – pasjonaci, a przede wszystkim wieloletni pracownicy OŻ Śrem.

Słuchacze pracowali na przykładowych rysunkach, zdjęciach i materiałach dedykowanych różnym branżom. Dopełnieniem tej formy była wycieczka edukacyjna po wybranych działach odlewni (formiernia mechaniczna i ręczna). Uczestnicy wyszli obdarowani materiałami promocyjnymi, reklamowymi sprzed lat, które będą stanowić wyjątkową pamiątkę.

Druga część szkolenia, prowadzona przez Kierownika działu R&D Leszka Szwalbe, pokazała drogę do nowoczesności, do której stale PGO dąży. Zobaczyliśmy nasze obecne kierunki, co chcemy i co moglibyśmy produkować w przyszłości. Przedstawione zostały również przyszłe inwestycje, które usprawnią i unowocześnią proces produkcyjny.

Jesteśmy pewni, że dzięki tego typu wykładom możemy rozwijać pasję do pracy, dlatego przewidujemy ciąg dalszy. Wszystkim prelegentom oraz uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie.

 

Kontakt

PGO S.A.
ul. Tysiąclecia 101
40-875 Katowice, Polska

PGO S.A. Pioma-Odlewnia Oddział w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Romana Dmowskiego 38
97-300 Piotrków Trybunalski, Polska

KRS 0000305325
Regon: 590722383
NIP: 771-23-74-309

Tel.: +48 44 648 95 78
Fax: +48 44 649 22 32
E-mail: pioma-odlewnia@pgosa.pl

Wyślij zapytanie

ico_gplus