Finał konkursu „Kształtujemy, malujemy”

Zgodnie z tradycją, listopad był miesiącem rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Kształtujemy, malujemy”, organizowanego dla dzieci pracowników spółek Grupy PGO. W grudniu zaś, w okresie świątecznym, nastąpiło rozdanie nagród, którym towarzyszyły liczne atrakcje.

Nasi młodzi artyści wykazali się ogromną wyobraźnią przedstawiając wszystkie niezwykłe urządzenia, maszyny, pojazdy i budowle, których części składowe stanowią odlewy czy odkuwki stworzone rękami rodziców. Mali artyści mogli stworzyć rysunek, grafikę czy inną formę przestrzenną nie ograniczając się w środkach wyrazów. Statki z makaronu, metro z piasku, tama z folii spożywczej czy czołgi z kapsli są najlepszymi przykładami tego, że kreatywność najmłodszych z rodziny PGO nie zna granic, co zdecydowanie nie ułatwiło kapitule konkursu wyłonienia najlepszych prac.

Każda ze spółek PGO zorganizowała indywidualne rozdanie nagród, którym towarzyszyły zabawy  wyjątkowo przypasowane do temperamentu młodych artystów. Zwiedzanie Piomy-Odlewni, dekorowanie świątecznych drzewek w Kuźni-Glinik, tworzenie bombek i łańcuchów w OŻ Śrem czy własnych odlewów gipsowych na warsztatach w Muzeum Odlewnictwa w Gliwicach i poznanie historii odlewnictwa artystycznego przez dzieciaki z PGO, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji, jakie towarzyszyły rozdaniu nagród.

Jeszcze raz chcielibyśmy pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu „Kształtujemy, malujemy”. Cieszymy się, że z roku na rok dostajemy coraz więcej prac. Liczymy, że ta tendencja się utrzyma oraz że poziom artystyczny prac będzie równie wysoki jak dotychczas.

Zapraszamy do obejrzenia małej galerii zdjęć.

Kontakt

PGO S.A.
ul. Tysiąclecia 101
40-875 Katowice, Polska

PGO S.A. Pioma-Odlewnia Oddział w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Romana Dmowskiego 38
97-300 Piotrków Trybunalski, Polska

KRS 0000305325
Regon: 590722383
NIP: 771-23-74-309

Tel.: +48 44 648 95 78
Fax: +48 44 649 22 32
E-mail: pioma-odlewnia@pgosa.pl

Wyślij zapytanie

ico_gplus