Zachęcamy uczniów do nauki zawodów technicznych

Współpraca ze szkołami technicznymi to bardzo dobry kierunek rozwoju zarówno dla firm, jak i dla uczniów – przyszłych pracowników. PIOMA Odlewnia, podobnie jak cała Grupa PGO, od wielu lat współpracuje ze szkołami, chcąc zachęcić uczniów do nauki zawodów technicznych.

– Nasza współpraca ze spółką jest odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy – podkreśla Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwsza klasa patronacka powstała w ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim w roku szkolnym 2017/2018. Wówczas spółka objęła patronatem klasę operator maszyn i urządzeń odlewniczych. W roku szkolnym 2018/2019 pod patronatem spółki funkcjonują już dwie klasy, w których łącznie kształci się ponad 20 uczniów.

– Potrzebujemy coraz lepiej przygotowanych i wykształconych pracowników. Przemysł ciężki, a więc i odlewnia, zmienia się bardzo szybko. Również w Piotrkowie poprzez inwestycje w nowoczesne technologie i realizację różnych projektów spółka dostosowuje swoją produkcję do rosnących oczekiwań i wymagań rynkowych. Będzie to niemożliwe bez dobrej, wszechstronnie wykształconej kadry. Bez tych, którzy rozpoczynają naukę zawodu już w szkole średniej – mówi Rafał Kania, prezes zarządu PIOMY Odlewni. – Naszą przyszłość wiążemy z realizowanym obecnie we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju projektem „Demonstracja technologii wytwarzania innowacyjnych odlewów staliwnych przeznaczonych do zastosowania w ekstremalnych warunkach eksploatacji”, który jest współfinansowany z Funduszy Europejskich z programu operacyjnego Inteligentny Rozwój. Oznacza to, że będziemy potrzebować coraz więcej coraz lepiej wykwalifikowanych pracowników – podsumowuje Kania.

Współpraca PIOMY Odlewni z Zespołem Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 opiera się na systemie dualnym, który daje możliwość połączenia praktyki z nauką teoretyczną. Inaczej rzecz ujmując: ważnym elementem tego modelu edukacji jest bezpośredni kontakt z zakładem pracy.

– Jednym z najważniejszych założeń polityki personalnej PGO jest stawianie jasnych celów i zadań. Każdy uczeń, a potem również nowy pracownik może liczyć na wsparcie doświadczonych osób i płynne wprowadzenie do organizacji. Jeśli ma jasno określone cele i wie, w którym kierunku chce rozwijać swoje kompetencje, oraz wykazuje się zaangażowaniem, może liczyć na wsparcie bezpośrednich przełożonych, zarządu spółki i całej grupy kapitałowej. To oznacza dofinansowanie szkoleń, kursów, studiów wyższych, ale nie tylko. W jednym z naszych zakładów mamy pracownika po szkole zawodowej, któremu opłacamy naukę w szkole średniej, bo postanowił zdać maturę oraz pójść na studia. Przekonał nas, że to dla niego ważne, i wie, że może liczyć na nasze wsparcie – mówi Klaudia Bereska, specjalista ds. personalnych.

Kontakt

Pioma-Odlewnia Sp.z o.o.
ul. Romana Dmowskiego 38
97-300 Piotrków Trybunalski
Polska

KRS 0000287707,
Regon: 100398488,
NIP: 771-27-66-908

tel.: +48 44 648 95 78
fax: +48 44 649 22 32
e-mail: pioma-odlewnia@pgosa.pl

Wyślij zapytanie

ico_gplus